wtorek, 22 marca 2011

Nauka francuskiego w Nicei

Francuski w Nicei

Szkoła Ecole France Langue została założona w 1976 roku, od ponad 34 lat specjalizuje się w nauczaniu języka francuskiego dla obcokrajowców. Zrzeszona jest w wielu międzynarodowych organizacjach między innymi w: FIYTO, ALTO, IALC oraz zrzeszona jest w Maison de la France.

Szkoła zapewnia profesjonalną kadrę lektorską i kursy językowe na wszystkich poziomach zaawansowania. W ośrodkach w Paryżu i Nicei studenci mogą korzystać z laboratorium językowego i programów komputerowych do samodzielnej nauki, sprzętu video jak również z internetu (max. 20 min w jednej sesji) oraz bezprzewodowego łącza WiFi dla laptopów.

Szkoła France Langue znajduje się w samym sercu miasta przy Alei Notre Dame, skąd w zaledwie 10 minut spacerem można dotrzeć do plaży i słynnej promenady Des Anglais. Kursanci mają do wyboru zakwaterowanie u rodzin francuskich (dojazd do szkoły komunikacją miejską zajmuje około 25-45 minut) lub w studiach Residence France Riviera, położonych 30 minut spacerem od szkoły. Każde studio posiada własną łazienkę i aneks kuchenny. Osoby zakwaterowane w studiach muszą w dniu przyjazdu opłacić podatek turystyczny 0.50 EUR/dzień plus 20 EUR za sprzątanie apartamentu.

Program French and French Cuisine - (8 lekcji w tygodniu) to kurs gotowania pozwalający poznać tajniki kuchni francuskiej. Zajęcia prowadzone w przyjaznej atmosferze pozwalają nie tylko poznać przepisy i nabyć praktyczne umiejętności przyrządzania wspaniałych dań i deserów, ale też uczą konwersacji i wzbogacają słownictwo. Kursanci w każdym tygodniu wybierają przepisy, na podstawie których gotują przystawki, dania główne i desery, poznają ich pochodzenie, kupują składniki na lokalnym targu oraz degustują przygotowane potrawy. Kurs ten można połączyć z 20 lekcyjnym kursem języka francuskiego w Nicei.

Poza kursami ogólnymi szkoła Ecole France Langue oferuje kursy dla nauczycieli języka francuskiego oraz egzaminacyjne (np.: D.E.L.F., D.A.L.F.)

Wiecej informacji znajdziecie u organizatora obozów językowych na http://www.atas.pl/. Polecam wszystkim warszawskie biuro, które podejmuje sie również organizacji wyjazdów indywidualnych.
http://www.clubdefrance.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz