wtorek, 22 marca 2011

Francophonic 2011 - święto krajów frankofońskich

Alliance Française Wrocław zaprasza na Dni Krajów Francuskojęzycznych, które na stałe wpisały się w kulturalny kalendarz Wrocławia. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 21 marca – 10 kwietnia 2011 r.
Impreza rozpocznie się w poniedziałek, 21 marca o godz.19:00 w sali Oratorium Marianum, na Uniwersytecie Wrocławskim. Tam zobaczymy koncert francuskich arii operowych w wykonaniu rosyjskiego tenora Nikolai Doroshkina przy akompaniamencie pianistki Olgi Rusiny.
Już następnego dnia będzie można podziwiać grę Axoum Duo, wspaniałego duetu polsko-francuskiego, który również w Oratorium Marianum zagra utwory Fryderyka Chopina na marimbach. W dniu koncertu odbędzie się wernisaż wystawy kolaży na temat Chopina wykonanych przez znaną polską artystkę Hannę Bakułę w Galerii „Pod Plafonem”.
Ponadto odbędą się interesujące wykłady: Emmanuel Mathé opowie o francuskich winach, a Richard Sorbet z Uniwersytetu Zielonogórskiego postara się przybliżyć piosenkę francuskojęzyczną.
W planach jest także zorganizowanie wieczoru karaoke, pokazy filmów (kino francuskie, szwajcarskie, kanadyjskie i belgijskie), konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pod tytułem „Narysuj mi przysłowie” oraz spotkanie dla najmłodszych przy lekturze literatury dziecięcej.
Jednym z ważniejszych wydarzeń festiwalu będzie koncert znanej francuskiej grupy Nouvelle Vague. Zespół dał się poznać jako twórca doskonałych interpretacji klasyków new wave z lat 80, zaaranżowanych w stylu bossa novy i easy. W programie koncertu znajdą się utwory z ich najnowszej płyty „Couleurs sur Paris” zainspirowanej muzyką francuską lat 70-tych i 80-tych.
Dni krajów francuskojęzycznych są wspierane przez: Ambasadę Francji, Ambasadę Belgii, Kanady, Luksemburga oraz Szwajcarii, a także Crédit Agricole Polska, Lukas Bank, EFL, Orange, Leclerc Wrocław, hotel Sofitel, Kogeneracja, Clevens Polska, Segepo Refa, De Dietrich, Hexagones oraz Lessafre.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz